Registruotis

Lietuvė savąją Lietuvą atrado Japonijoje

Lietuvė savąją Lietuvą atrado Japonijoje

#migracija
Sausio 16, 2024
Vytautas Tinteris profile image Vytautas Tinteris

Dažnai apie emigravusius žmones kalbama kritiškai – esą žmonės paliko Lietuvą dėl materialinės gerovės. Tačiau retai kalbama apie pozityvią emigracijos pusę, kai lietuviai kitose kultūrose atranda save.

article preview image

Lietuvė Gaudrė Trainytė Japonijoje jau gyvena daugiau nei 5 metus. Ji nesiruošia grįžti į Lietuvą ir jaučiasi tarsi praeitame gyvenime būtų buvusi azijietė. Kilusi iš mažo miestelio Utenos rajone, Gaudrė visą gyvenimą svajojo apie Japoniją, studijavo japonologiją ir atvykusi į tą šalį atrado daug panašumų tarp Lietuvos ir Japonijos kultūrų. Ir vienur, ir kitur žmonės santūrūs, uždari, kiek melancholiški, mylintys gamtą, – tai tik keletas mus jungiančių bruožų su tokia, atrodo, tolima kultūra. Gaudrei artima tai, kad abiejose kultūrose svarbios tokios vertybės, kaip pagarba, nuolankumas ir tradicijų, savo kultūros puoselėjimas. Galima sakyti, kad G. Traunytė Japonijoje atrado savo Lietuvą.

Ar galime suprasti ir gerbti žmogaus pasirinkimą išvykti? Ne dėl finansinės gerovės ar didesnių galimybių, o dėl to, kad ir ten toli, tekančios saulės šalyje, žmonės panašūs į mus pačius?

 

Šis darbas parengtas Bendra.lt įgyvendinant Europos Sąjungos PERSPECTIVES ir „Bendradarbiavimu ir įtraukumu grįstos kritinio mąstymo laboratorijos“, kuri yra Aktyvių piliečių fondo (APF), finansuojamo Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, projektus. 

Darbas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Išsakyti požiūriai ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ir poziciją. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą teikianti institucija negali būti laikomos atsakingomis.