Registruotis

Slavos naujas gyvenimas: iš visiško dugno – į socialinį darbą

Slavos naujas gyvenimas: iš visiško dugno – į socialinį darbą

Lapkričio 17, 2023
Danielius Minkevičius
article  preview image

Slava Grigorjevas nebijo pripažinti, kad buvo atsidūręs dugne. Jis atvirai pasakoja apie tai, kad vartojo narkotikus, vogė, sėdėjo kalėjime. Dabar jis radikaliai pakeitė savo gyvenimą: baigė socialinio darbuotojo padėjėjo studijas, dirba ir laikosi įstatymų netgi smulkmenose.

„Neturėjau dantų, vaikščiojau su ramentais, visiškai negyvenau kaip socialinis asmuo“, – atvirauja Slava. Vienu metu jis buvo nusprendęs pasitraukti iš gyvenimo.

Padėjo reabilitacijos centro socialiniai darbuotojai – juo patikėję žmonės parodė viltį, tolimesnį kelią. „Kažkas persijungė. Atsirado šviesytė“, – apie tą laiką prisimena Slava.

Tačiau pradėti naują gyvenimą nebuvo lengva. Reikėjo išmokti gyventi iš naujo. „Ką aš moku? Aš niekada nedirbau jokių darbų. Nemažai sėdėjau kalėjimuose, ten viskas padaroma už mane. Čia viską turėjau išmokti pats“, – pasakoja vyras. Jo teigimu, reikėjo peržengti per save, priimti naujas gyvenimo taisykles. Šiuo metu jis dirba padavėju, barmenu, filmuojasi filmuose. 

„Noriu išmokti mylėti“, – prisipažįsta Slava.

Pavasarį Slava baigė socialinio darbuotojo padėjėjo studijas ir jau gruodžio mėnesį pradės dirbti pataisos namuose. S. Grigorjevas tiki, kad jo pavyzdys gali padėti ir kitiems, atsidūrusiems situacijose, iš kurių, atrodo, nėra išeities.

Šis darbas parengtas Bendra.lt įgyvendinant Europos Sąjungos PERSPECTIVES ir „Bendradarbiavimu ir įtraukumu grįstos kritinio mąstymo laboratorijos“, kuri yra Aktyvių piliečių fondo (APF), finansuojamo Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, projektus.