Slava Grigorjevas nebijo pripažinti, kad buvo atsidūręs dugne. Jis atvirai pasakoja apie tai, kad vartojo narkotikus, vogė, sėdėjo kalėjime. Dabar jis radikaliai pakeitė savo gyvenimą: baigė socialinio darbuotojo padėjėjo studijas, dirba ir laikosi įstatymų netgi smulkmenose.
„Neturėjau dantų, vaikščiojau su ramentais, visiškai negyvenau kaip socialinis asmuo“, – atvirauja Slava. Vienu metu jis buvo nusprendęs pasitraukti iš gyvenimo.
Padėjo reabilitacijos centro socialiniai darbuotojai – juo patikėję žmonės parodė viltį, tolimesnį kelią. „Kažkas persijungė. Atsirado šviesytė“, – apie tą laiką prisimena Slava.
Tačiau pradėti naują gyvenimą nebuvo lengva. Reikėjo išmokti gyventi iš naujo. „Ką aš moku? Aš niekada nedirbau jokių darbų. Nemažai sėdėjau kalėjimuose, ten viskas padaroma už mane. Čia viską turėjau išmokti pats“, – pasakoja vyras. Jo teigimu, reikėjo peržengti per save, priimti naujas gyvenimo taisykles. Šiuo metu jis dirba padavėju, barmenu, filmuojasi filmuose.
„Noriu išmokti mylėti“, – prisipažįsta Slava.
Pavasarį Slava baigė socialinio darbuotojo padėjėjo studijas ir jau gruodžio mėnesį pradės dirbti pataisos namuose. S. Grigorjevas tiki, kad jo pavyzdys gali padėti ir kitiems, atsidūrusiems situacijose, iš kurių, atrodo, nėra išeities.
Šis darbas parengtas Bendra.lt įgyvendinant Europos Sąjungos PERSPECTIVES ir „Bendradarbiavimu ir įtraukumu grįstos kritinio mąstymo laboratorijos“, kuri yra Aktyvių piliečių fondo (APF), finansuojamo Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, projektus.
Darbas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Išsakyti požiūriai ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ir poziciją. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą teikianti institucija negali būti laikomos atsakingomis.
„Viskas tik geryn“, – atsako Slava, paklaustas apie gyvenimo pokyčius po pasakojimo publikavimo. Baigęs socialinio darbuotojo padėjėjo mokslus jis dirba su reintegracija kavinėje „Mano guru“. Taip pat dirba restorane viename Vilniaus viešbutyje. Jau susimokėjo visas finansines skolas ir planuoja darbuotis pataisos namuose, kur jaučia, kad gali būti labiau reikalingas. „Kiti žmonės kalėjime įsitempia, o aš jaučiuosi laisvai, susitapatinu su ten esančiais žmonėmis. Aš pats viską praėjau, dabar galiu padėti.“, – sako Slava.