Registruotis

Tatuiruotės – estetikos forma ar kūno gadinimas?

Tatuiruotės – estetikos forma ar kūno gadinimas?

#identitetas
Sausio 03, 2024
Silvestras Polinauskas profile image Silvestras Polinauskas

Tatuiruotės vieniems yra saviraiškos forma ir estetinių ieškojimų išraiška. Kitiems tai - kelias į savo kūno gadinimą, kuris netgi „gali pažeisti ją pamačiusio žmogaus teises“. Apie tai - režisieriaus Silvestro Polinausko dokumentiniame vaizdo pasakojime.

article preview image

Tatuiruočių meistras Tomas Obymacho ir etiketo ekspertas, žurnalistas, rašytojas Giedrius Drukteinis dalijasi labai skirtingais požiūriais į tatuiruotes. Tomui jos - susikurtos estetikos siekis, kuris nebūtinai turi turėti aiškią reikšmę ar intenciją įamžinti realų gyvenimo įvykį. Tatuiruotės gali būti daromos ir dėl to, kad žmogus tiesiog nori kažko linksmo ar juokingo ant savo kūno.

Giedrius Drukteinis siūlo į tatuiruotes nežiūrėti taip lengvabūdiškai. Kitaip nei drabužius ar aksesuarus tatuiruotes panaikinti yra sunku, o kartais net ir neįmanoma.

Ką apie pasikeitusį skonį ir tatuiruotės simbolikos aktualumą mano tatuiruočių miestas Tomas ir kodėl etiketo ekspertui Giedriui tatuiruotas žmogus atrodo lyg gerai nenusiprausęs – šiame dokumentiniame epizode.

Šis darbas parengtas Bendra.lt įgyvendinant Europos Sąjungos PERSPECTIVES ir „Bendradarbiavimu ir įtraukumu grįstos kritinio mąstymo laboratorijos“, kuri yra Aktyvių piliečių fondo (APF), finansuojamo Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, projektus.

Darbas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Išsakyti požiūriai ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ir poziciją. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą teikianti institucija negali būti laikomos atsakingomis.