Registruotis

Tvarumo idėja uždega vis daugiau žmonių

Tvarumo idėja uždega vis daugiau žmonių
#ekologija
Sausio 22, 2024
Audrius Lelkaitis profile image Audrius Lelkaitis

„Didžiausia tvarumo idėja yra saikas, kad žmonės pradėtų galvoti, ką jie daro“, – sako gamtininkas, fotografas Marius Čepulis. Lietuvoje gyventi tvariau skatinama festivaliuose, kuriuose mokomasi gyventi mažiau vartojant ir išmetant mažiau atliekų. Apie tai – Audriaus Lelkaičio vaizdo pasakojime.

Tvarumo idėja uždega vis daugiau žmonių Kompostavimas - vienas iš būdų prisidėti prie tvarumo idėjos / Vaizdo pasakojimo stop kadras.

Žmonės vis dažniau atsisuka į tvarumą. Vis dažniau kalbama apie tvarų verslą, tvarų ūkininkavimą, tvarų gyvenimo būdą. Kalifornijos sliekų auginimas, drabužių ir daiktų prikėlimas naujam gyvenimui – tik keletas būdų, kaip kiekvienas galime prisidėti prie gamtos saugojimo. Jaunimą dažnai įkvepia, kai tvarumo idėjos psistatomos nenuobodžiai. Deja, taip pat yra nemažai nerimaujančių, kad pokyčiai šioje srityje vyksta labai lėtai.

Šis darbas parengtas Bendra.lt įgyvendinant Europos Sąjungos PERSPECTIVES ir „Bendradarbiavimu ir įtraukumu grįstos kritinio mąstymo laboratorijos“, kuri yra Aktyvių piliečių fondo (APF), finansuojamo Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, projektus. 

Darbas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Išsakyti požiūriai ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ir poziciją. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą teikianti institucija negali būti laikomos atsakingomis.