Registruotis

Bendra.lt skaitytojai turi savo atstovę – Rugilę Trumpytę

Bendra.lt skaitytojai turi savo atstovę – Rugilę Trumpytę
#etika
Gegužės 07, 2022
Rugilė Trumpytė profile image Rugilė Trumpytė

Esu Rugilė Trumpytė, pradedu eiti BENDRA.lt auditorijos atstovės pareigas. Tai viena pirmųjų redakcijų Lietuvoje, nusprendusių turėti tokią pareigybę – auditorijos atstovą. Žmogų, į kurį gali kreiptis bet kuris skaitytojas ir klausti apie redakcijoje priimamus sprendimus, teikti skundus.

Pradedu šį darbą su didžiule atsakomybe ir vidiniu džiaugsmu, nes pačiai teko ne kartą dvejoti, į ką redakcijose kreiptis, jei, mano nuomone, publikuoti tekstai ar reportažai prasilenkdavo su tose redakcijose deklaruojamais darbo principais. Ne kartą teko pavargti, kol gaudavau atsakymus, o kartais ir nusivilti jų nesulaukus.

Pirmą sykį tiesiogiai su auditorijos atstovo poreikiu susidūriau dar 2014 m. Tuomet bandžiau suprasti, kaip redakcijose formuojama bendra darbo kultūra ir kas galėtų pakomentuoti situaciją, kai netiesioginėje radijo laidoje skambėjo rasistiniai terminai.

Tuo metu BENDRA.lt komanda nuo pat pradžių sau kelia aukštus darbo standartus ir kuria atsakingos ir įtraukios žurnalistikos pavyzdį. Turėti auditorijos atstovą reikia drąsos. Šias pareigas užimantis žmogus nesirūpina, kaip pristatyti žiniasklaidos priemonę ar išlaikyti jos kuriamą įvaizdį, o kelia skaitytojams rūpimus klausimus, perduoda iš auditorijos gaunamą kritiką ir aiškinasi, kiek ji pagrįsta. Tai darysiu ir aš.

Pažadu susipažinti su visais Jūsų klausimais, perskaityti Jūsų komentarus ar pastabas, kurias man atsiųsite. Man galite rašyti dėl žurnalistų publikacijų turinio, etikos, jų darbo, atrinktų pašnekovų, jiems užduotų klausimų, temų pristatymo portale ir dar bet ko, kas gali Jus dominti ar neraminti.

Turėti auditorijos atstovą reikia drąsos. Šias pareigas užimantis žmogus nesirūpina, kaip pristatyti žiniasklaidos priemonę ar išlaikyti jos kuriamą įvaizdį, o kelia skaitytojams rūpimus klausimus, perduoda iš auditorijos gaunamą kritiką ir aiškinasi, kiek ji pagrįsta. Tai darysiu ir aš.

Į klausimus atsakysiu ne pavieniui. Darysiu tai periodiškai, išskyrusi aktualiausius, labiausiai pasikartojančius. Visi mano atsakymai su redaktorių ar žurnalistų komentarais bus vieši, juos BENDRA.lt portale skelbsiu kartą per mėnesį.

BENDRA.lt komandos susitarimas dėl auditorijos atstovo remiasi stipriausiose Vakarų žiniasklaidos redakcijose susiformavusia tradicija: redakcija niekada nesikiš į auditorijos atstovo darbą, nesistengs paveikti jo atsakymų dėl žurnalistų darbo kokybės, turinio neturėsiu derinti su administracija.

O prieš imantis šios užduoties kviečiu Jus užmesti akį į BENDRA.lt manifestą – tai yra gairės, kuriomis siekia vadovautis šios komandos žurnalistai. Tai taip pat yra ir dokumentas, kurį aš visada turėsiu omenyje, kai skaitysiu Jūsų komentarus ir rengsiu atsakymus į juos.

Skaitykite BENDRA.lt ir kelkite klausimus. Kitas mano tekstas bus po mėnesio.

Klausimus ir pastebėjimus siųskite: [email protected]