Knygos „Diskriminacijos veidai“ leidybai surinkti pinigai paaukoti knygos herojei
Virtualią knygą „Diskriminacijos veidai“ išleidusi žurnalistė Kristina Aržuolaitienė jos leidybai surinktus pinigus paaukojo vienai iš herojų. Ji slaugo mergaitę su negalia ir knygoje pasakojo susidurianti su diskriminacijos apraiškomis.
Platformoje „Contribee“ žurnalistė knygos leidybai surinko 400 Eur (po mokesčių). Autorė nusprendė juos paskirti Robertai Vaitekūnienei iš Kauno.
Kaip rašoma knygoje, Roberta visai neseniai neturėjo galimybės iškovoti savo vaikui ugdymą, o sau – atokvėpį, kai rankos ir galva per stipriai pailsta, slaugant dukrą. Be to, nebuvo kompensuojamos ir jos vaikui reikalingos priemonės.
„Roberta augina retą genetinį sutrikimą – Wolf-Hirschorn sindromą – turinčią dukrą Karoliną. Kasdienybė auginant vaiką, turintį negalią, išties nelengva, o kai negali dirbti, nes esi reikalinga savo vaikui, finansų trūksta ir paprasčiausiems dalykams. Nors ir nedidelė suma, noriu išnaudoti ją prasmingai ir atiduoti tam, kam labiausiai reikia – Roberta mane sužavėjo savo ryžtu iškovoti savo vaikui šviesesnį rytojų. O knyga savo kelią keliaus virtualiai ir misiją atliks neišguldyta popieriuje“, – kalba žurnalistė Kristina Aržuolaitienė.
Po pokalbio su Karolinos mama praėjus metams, pokyčių įvyko nedaug. Roberta sako, kad nors nemokamų atostogų nuo slaugos arba, kitaip tariant, „atokvėpio“ paslauga taip ir neatsirado, tačiau radosi sąlyginai finansiškai prieinama „atokvėpio“ paslauga , kuria gali naudotis sunkią negalią turinčių asmenų artimieji.
„Enteriniai mišiniai ir priemonės jiems suduoti vis dar nekompensuojami. Vis pažada, bet neišpildo. Labai diskriminuojanti politika asmenų, kurių gyvybė priklauso nuo šių priemonių, atžvilgiu. Pati dalyvauju susitikimuose su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais. Nuo atidėliojimų ir pažadų nevykdymo koktu“, – liūdnai konstatuoja Roberta. Ji dėkojo už skirtą paramą ir žadėjo ją skirti nekompensuojamoms slaugos priemonėms įsigyti.
K. Aržuolaitienės virtuali knyga „Diskriminacijos veidai“ apžvelgia pastarųjų metų diskriminacijos situaciją Lietuvoje. Kai kuriems, kaip rodo knygoje papasakotos istorijos, diskriminacija tebėra kasdienybė. Netrukus žurnalistė pakvies į „dirbtuves“, kuriose ne tik bus apžvelgta knyga, bet ir mokysimės ją atpažinti, susidūrę įvairiose gyvenimo situacijose.