Registruotis

Diskusija. Nekertamas medis pūva. Ar tai blogai? (Trečia dalis)

Diskusija. Nekertamas medis pūva. Ar tai blogai? (Trečia dalis)
#aplinkos apsauga
Kovo 18, 2024
Banguolė Žalnieriūnaitė profile image Banguolė Žalnieriūnaitė Elena Reimerytė profile image Elena Reimerytė
Diskusija. Nekertamas medis pūva. Ar tai blogai? (Trečia dalis)

Lina Paškevičiūtė – Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė. Mečislovas Balandis – Privačių miškų savininkų asociacijos koordinatorius. L. Paškevičiūtė kalba apie egocentrinę ir ekocentrinę pasaulėžiūras. Pirmoji teigia, kad žmogus – centrinė pasaulio būtybė, pranašesnė už gamtą. Antroji – kad žmogus turėtų darniai sugyventi su gamta ir teikti pirmenybę ištisų gamtinių sistemų išsaugojimui.

Nekertamas medis pūva. Ar tai blogai?
Miškavežio vairuotojas Evaldas. Nekertamas medis pūva. Ar tai blogai? (Pirma dalis)
Miškavežio vairuotojas Mindaugas. Nekertamas medis pūva. Ar tai blogai? (Antra dalis)

M. Balandis į protesto akciją atsiveža puvinio pažeistų eglių ir didžiulį ąžuolą. Šie medžiai, pasak L. Paškevičiūtės, galėjo tapti namais įvairioms gamtos ekosistemoms rūšims. Protesto metu jiedu susitinka netoli Vilniaus katedros ir kalbasi apie tai, kaip bendromis jėgomis skirtingų pasaulėžiūrų žmonės galėtų prisidėti prie miškų gerovės.

Šis darbas parengtas Bendra.lt įgyvendinant Europos Sąjungos PERSPECTIVES projektą. 

Darbas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Išsakyti požiūriai ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ir poziciją. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą teikianti institucija negali būti laikomos atsakingomis